SKNE w konkursie „StRuNa”

Studenckie Koło Naukowe Etnolingwistów Uniwersytetu Marii-Curie Skłodowskiej w Lublinie zostało wyróżnione w ogólnopolskim konkursie dla najlepszych kół naukowych w Polsce „StRuNa 2012”.

SKNE UMCS 17 listopada 2012 roku, podczas uroczystej gali w Teatrze Palladium w Warszawie, otrzymało nagrodę w najważniejszej z sześciu kategorii konkursu StRuNy – „Projekt Roku 2012”. W konkursie brały udział 343 projekty ze wszystkich typów uczelni. Oceniało je 21-osobowe jury złożone z przedstawicieli różnych dyscyplin nauki. Nagrodzono inicjatywy badawcze studentów i doktorantów oraz osoby, które przyczyniły się do ich realizacji. W tej edycji doceniono autorów najlepszych projektów zrealizowanych pomiędzy 1 października 2011 roku a 30 września 2012 roku.
„StRuNa” to najważniejszy i najbardziej prestiżowy konkurs dla studentów i doktorantów w Polsce. Jego organizatorem jest Fundacja „Fundusz Pomocy Studentom”. Natomiast partnerami konkursu są Parlament Studentów RP i Krajowa Reprezentacja Doktorantów. Patronatem konkurs objęła profesor Barbara Kudrycka, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Nagrodzony przeze jury projekt SKNE UMCS „Pieczywo obrzędowe na Lubelszczyźnie” jest realizowany od 2009 roku. W jego ramach członkowie koła uczestniczą w naukowych obozach terenowo-badawczych, organizują konferencje i warsztaty (np. w ramach Mikołajek Folkowych i Festiwalu Korowaja Mielnickiego), a także współpracują z instytucjami publicznymi m.in. Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Mielniku i Polskim Radiem Lublin. Naukowymi efektami projektu są liczne publikacje. Nagrodzony projekt finansowany jest z Grantu Władz Rektorskich UMCS, Grantu Samorządu Studentów UMCS oraz Grantu ACK „Chatka Żaka”.

Mateusz Kasiak (SKNE UMCS)

Więcej o konkursie i nominacjach dowiesz się tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *